כלים בעציצים

כלים בעציצים

מה זה סירים כל כך מושך? ישנם מצבים המוכרים לכל מארחת: המטבח מצויד בקערות, סירים, מחבתות, אתה צריך לרוץ משולחן לתנור, להפוך משהו, במקום לשפוך יין, תוך הצפת משהו עם הקפה. מהתנור יש ריח של מטוגן – הגיע הזמן להשקות את הבשר. ובערב, כשהאורחים יוצאים, או שהבית יתפזר בפינותיו, יהיה הר של כלים לא רחוצים. אבל אם אתה מבשל את המנה העיקרית בסיר, אז כמה מאמץ וזמן אתה יכול לשמור על הפינה שלך. רק לפני כן אתה צריך לשים את כל החומרים בסיר, לשים אותו בתנור, וכאשר כולם יושבים ליד השולחן, פשוט לא לשכוח להפעיל אותו. ואתה מבלה מינימום של זמן כביסה סירים.

לא משנה מה תחליט לעשות, התוצאה יעלה על כל הציפיות שלך. למה?
כי: משך הבישול (רכות בשר / עוף / דגים מובטחת), שפע של מרכיבים (הטעם מעניין רווי), סוג של מזון.

עקרונות כלליים של בישול מתכונים בסירים בתנור
* המוצרים מונחים בו זמנית עם תבלינים ותבלינים, רוטב ומים. “התבגרות” של כל המרכיבים צריך להיות בערך אותו דבר. אם, למשל, הבשר צריך זמן בישול יותר מאשר הירקות שהם חלק של המנה, הוא מראש מטוגן, הביא למחצה מוכנות. בכל מקרה, הבשר בסירים הוא מאוד עדין ועסיסי.
* אתה יכול לבשל כל דבר בעציצים: מנות ראשונות, דגים, בשר, עוף, פסולת, כופתאות, ירקות, דגנים, קינוחים. אפילו תפוחי אדמה רגילים בעציצים הם טעימים להפליא.
* בנוסף הכנת הכלים בעציצים היא “יומרות” שלהם – כל מה במקרר ובבית מספקת יכול בקלות להיות מקופל לתוך סיר קרמי. באמצעות מתכונים מסורתיים, הפנטזיה והוספת כל פעם משהו חדש, זה לא קשה לגוון את התפריט היומיומי, נותן לו סגנון ייחודי ייחודי.
* מרכיב חשוב של תהליך הבישול בעציצים הוא הקלות והמהירות של מוצרי הבישול. החומרים צריכים רק לשים בסיר לשים בתנור.

היתרונות של מנות מבושל בסירים בתנור
מנות, שאנו לבשל בעציצים, יש טעם וארומה ייחודי. הם יכולים להיות שווה את היתרונות של מנות קיטור, כפי שהם לשמר את כל התכונות התזונתיים של מזונות. כלי שולחן קרמי, בהם כלים מוכנים, יש יתרונות טכנולוגיים רבים: זה משמר בזהירות את הטעם של מוצרים, אינו משדר חומרים מזיקים וזיהומים, יש לו הרבה יותר אפשרויות מאשר זכוכית או מנות מתכת.
בדרך כלל, בסירים, משהו מתקבל בין הכלים הראשון והשני, עם כמות מספקת של נוזלים. לכן, בהגשת סיר אחד למנה, אין צורך לדאוג להכנת מאכלים אחרים – תזונתיים וקלורית.

אנחנו לוקחים בחשבון
כמה חוקים, כיצד להתכונן כראוי על ידי מתכונים בקבוקים:
1. להכין סירים עם תוכן לשים רק בתנור קר ורק אז להדליק את החום. אחרת, הסיר עלול להיסדק.
2. הסיר מיועד לבישול רק בתנור או בתנור.
3. סיר גדול לא צריך להיות ממוקם גבוה מדי בתנור, אחרת זה יהיה לגעת הקשר חימום.
4. סגרו את הסיר עם סדין בצק או מכסה של חומר.
5. במהלך הבישול, עליך לעקוב בקפידה את כמות הנוזל בסיר. אם זה לא מספיק, אתה יכול להוסיף רק מרק חם או מים.
6. אם אתה מבשל מנות ריחני מאוד, למשל עם שום, מכסים את הסיר עם נייר אפייה, כך שזה לא מקבל ריח, אשר קשה להסיר.
7. אם המנה בסיר יבש ואתה צריך למעלה את הנוזל, עדיף להשתמש מרק או יין, אשר לאחר התאדות אלכוהול ייתן את הרוטב טעם נעים.
8. כדי לשפוך נוזל לתוך הסיר צריך להיות קצת, כמו המוצרים בתהליך לפזר מיץ כמות הנוזל יכול להיות מוגזם ולהתחיל להתיז מן הסיר.
9. ההכנה בסיר אינה דורשת שימוש נוסף של שומנים. סוגים מסוימים של שמן (זית, שומשום), הוסיף טעם וארומה, צריך לשים בצלחת כמות קטנה.
.10 הוציאו את הסירים מהתנור במשך 5-10 דקות לפני הבישול.
11. סיר שהוסר תנור חם לא צריך להיות ממוקם על משטח קר, עדיף להפיץ מגבת או לשים לוח עץ.

באיזו מידה הכנת הכדורים בקבצים:
• השומן אינו נדרש לבישול.
• בסירים אתה יכול לבשל כמעט הכל: מן המנות הראשונות, כדי קינוחים.
• בישול בסירים הוא פשוט מאוד – אתה לא צריך לבטל או לערבב משהו. שים את הסיר בתנור לטמפרטורה מסוימת זמן מסוים וכל דבר, אתה יכול לשכוח את זה ולעשות את העסק שלך.
• ישנם מצבים שבמשפחה אחת מישהו מאוד אוהב אוכל חריף עם תוכן גבוה של פלפל, אבל חבר אחר של המשפחה לא יכול לאכול מזון כזה. בעיה זו נפתרת על ידי הסירים. זה פשוט מאוד – בסיר אחד, להוסיף הרבה פלפל, וגם אחר לגמרי. כאן תוכלו לקבל מנה אחת, אבל עם האהוב על כל טעם.
• מנות מבושלות בסירים טעים מאוד. האוכל בהם אינו מבושל, אבל הוא נמק – הכל מתברר טעים מאוד משמר חומרים שימושיים.

תסתכל היטב על העזרה של קלייר שלנו:
1. לפני שתתחיל להשתמש סירים חדשים, אתה צריך למלא אותם עם מים קרים, לשים את התנור, להפעיל אותו, להביא את המים לרתיחה, ואז לכבות את התנור ולאפשר למים להתקרר. הכול, עכשיו, חברי הסיר שלנו מוכנים לשימוש
2. לפני טעינת מוצרים לסיר, יש להוריד אותו למים קרים במשך 15 דקות. לנגב את זה לא הכרחי, להניח מזון בסיר רטוב. למה זה כך? – המים סוגרים את הנקבוביות של הסיר, וכאשר מחומם, הוא לא לוקח את זה מן האוכל. האוכל מוכן כאילו לזוג, וזה מאוד שימושי.
מניחים את הסיר בתנור קר או חמים. מ ירידה חדה הטמפרטורה (אם לשים מראש לתנור 200 מעלות), הסיר עשוי לפצח.
4. אין להניח את הסיר בתנור גבוה מאוד. הכיסוי אסור לגעת בגופי החימום.
5. אין לשפוך נוזלים (מים, מרק), עד הדף – זה יהיה בהכרח לברוח. הסיר צריך להיות מלא ¾.
6. לפני הסרת הסיר מהתנור, חשוב על המקום שבו תשים אותו. לא לשים את הסיר על משטח קר מאוד או רטוב, אחרת זה יתפוצץ.
7. לאחר השימוש בסיר אתה צריך לשטוף אותו. אבל אל תשכח: אתה לא יכול להשתמש במדיח כלים, או אפילו דטרגנטים (נקבוביות הסיר בקלות לספוג אותם לתוך עצמם). הטוב ביותר הוא מים חמים. אם האוכל תקוע ולא לכבס בקלות, למלא את הסיר עם מים להוסיף 1 כף סודה. השאירו כמה שעות. לאחר הליך זה, הסיר קל לניקוי. בנוסף, סודה תציל אותו מריחות המזון. בעת ניקוי הסיר, וודא שהוא יבש לחלוטין ועדיף לאחסן אותו במהופך.
8. אם הוצאתי סיר ומצאתי כי לאחר השימוש האחרון הוא לא יבש לחלוטין, עובש נוצר, להחיל הדבק עשוי כמות שווה של מים וסודה לשטוף אותו לאחר 30 דקות. הסיר מוכן לשרת אותך שוב.

Smile
איונושקה השוטה בא לפאריס, ניגש למסעדה, התבונן בתפריט: רגלי צפרדע מטוגנות, רגלי צפרדע מכופפות, רגלי צפרדע תקועות וחושב – “אז הם מתייחסים אליהם כמו שהם, ואני התחתנתי עם שוטה”

Loading...